• Головна
  • ЗМІ про нас
  • У Львівському історичному музеї почали збирати експонати з Євромайдану (ЗІК)

У Львівському історичному музеї почали збирати експонати з Євромайдану (ЗІК)

Євромайдан не закінчився, а його вже роблять історією. Працівники історичного музею закликали учасників мітингу приносити до них символічні малюнки, плакати та інші експонати нинішніх подій у країні.

Про це повідомили журналісти перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

Експонати збирають лише два дні, а експозицію вже можна відкривати. У ній дві сотні речей - серед них і доволі незвичні.

Є не лише плакати з майдану, прапори, вірші,  а й навіть авторський гімн  єврореволюції.  Усе це збирають насамперед для сьогоднішніх дітлахів - другого покоління незалежної України. А під час нашої розмови до музею принесли, мабуть, найцінніше в майбутній експозиції.

Хлопці вирішили принести скриньку з Євромайдану. Скринька для збору коштів - зі всіма відповідними написами - записами. Такі скриньки знаходяться зараз у трьох точках на львівському майдані.

Одна така скринька на львівському євромайдані за день збирає в середньому  10 тисяч гривень. Частину з них витрачають на потреби львівського мітингу, решту відправляють до Києва.

«Для нас це символ жертовності і взаємодопомоги, яка панує зараз в українців у час нашої біди», - розповів член арт-відділу на львівському Євромайдані Родіон.

Натомість долучатись до історії у музеї просять звичайних людей,  які мають євромайданівські речі.

«Це можуть бути навіть, скажімо, побутові речі, які люди використовували на майдані: ті ж каски, ті ж рукавиці, чи нарукавні пов’язки. Тобто, світлини різноманітні і різноманітну символіку майдану», - прокоментувала завідувач відділу західноукраїнських земель другої половини XIX - XX століть Надія Максимків.

Приносити пам’ятні  речі, які  приблизно за місяць увійдуть в окрему виставку, можна до Історичного музею, що на  Площі Ринок, 4.

http://zik.ua/ua/news/2013/12/14/u_lvivskomu_istorychnomu_muzei_pochaly_zbyraty_eksponaty_z_yevromaydanu_447325