Львівський історичний музей відзначить своє 120-річчя (ТРК "Львів")

Один з найстаріших музеїв України - Львівський історичний музей - відзначить ювілей. До його 120–ої річниці запланували ряд виставок, на яких представлять деякі фондові експонати.

Понад 350 тисяч. Саме стільки музейних експонатів належить Львівському історичному музею. Його унікальність полягає в тому, що він розміщений в унікальних пам’ятках архітектури. Тільки на площі Ринок його експозиції розміщені у чотирьох кам’яницях. Це також один з найбільш відвідуваних музеїв Львівщини. Адже щорічно у ньому буває близько 400 тисяч екскурсантів.

Щоправда, на огляд відвідувачів представлено лише 3 відсотки усіх мистецьких шедеврів, із тих, що є у «загашниках» музею. Решта і досі у музейних фондосховищах.

Однак з нагоди 120–річчя музею запланували ряд виставок, на яких представлять деякі фондові експонати.

«Особливо цікавими будуть виставки «Від Хотина до Відня», а також «Перші» (з історії формування фондового зібрання Львівського історичного музею 1893-1940рр. – ред..)», - зазначила заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Романів.

До ювілейної дати підготували і чимало видань. Зокрема, видали 2 альбоми-каталоги: «Львів у графіці» та «Ордени 18-20 століття». До речі, всі ці відзнаки є зібрані у фондосховищах історичного музею. Деякі з них і представлять на огляд.

Віднайшли у фондах музею і факсимільне видання першого «Кобзаря» та пам’ятні медалі до Шевченківських ювілеїв, Унікальні речі будуть представлені у каталозі. Його появу також приурочать до 120-ої річниці історичного музею.

Автор – Інна Тафійчук (ТРК "ЛЬВІВ),  09 вересня 2013 р.