Реставрація Чорної кам’яниці на площі Ринок у Львові

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки перемозі Львівського історичного музею у конкурсній грантовій програмі 2016 року «Великий проект» Посольського фонду США збереження культурної спадщини. Проект буде реалізований впродож вересня 2016 року — жовтня 2019 року. За цей час грантодавець виділить на його виконання 275 000 доларів США, власний внесок Львівського історичного музею складатиме 29 750 доларів США.

Чорна кам’яниця (пл. Ринок, 4)
— пам'ятка архітектури національного значення, охоронний номер 326/3. Вона входить у Ансамбль історичного центру Львова, який 1998 року включений до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Будівля зведена 1588—1589 роках і впродовж 17—20 століть неодноразово перебудовувалася. Нині у будинку знаходяться експозиційні, фондові та службові приміщення Львівського історичного музею.

Завдяки гранту планується відновити чільний та внутрішній фасади будівлі, дах й інтер’єри першого поверху, впорядкувати внутрішнє подвір’я, створити умови для експонування колекції архітектурних і скульптурних деталей з фондів Львівського історичного музею.

Проект здійснюється у співпраці з Кафедрою реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка».

14 вересня 2016 року відбулося представлення проекту за участі представників посольства США в Україні та робочої групи проекту з Львівського історичного музею.

Впродовж двох років з початку реалізації проекту здійснено значний обсяг робіт та заходів, зокрема, підготовлено та затверджено проектно-кошторисну документацію, придбано необхідні матеріали й обладнання (вишка-тура, піскоструменевий апарат, компресор, візок гідравлічний тощо), проведено лабораторні та археологічні дослідження пам’ятки, здійснено заміну всього даху, ремонтні роботи із заміни систем водопостачання й водовідведення у подвір’ї Чорної кам’яниці, закінчено ремонт подвір’я та сходової клітки офіцини, відреставровано більшу частину вікон, здійснено реставрацію 22 кам’яних пам’яток для майбутньої експозиції ляпідарію, розпочаті роботи з реставрації головного фасаду Чорної кам’яниці. З метою належного забезпечення реалізації проекту проведено цілу низку засідань різного плану за участю робочої групи проекту, архітекторів, реставраторів, археологів, представників будівельної фірми - виконавців робіт.

   

Більше фото у ФОТОГАЛЕРЕЇ.

Процес реставрації широко висвітлювався у мас-медія, соцмережах: