• Головна
  • Новини
  • Презентація каталогу виставки «Портрети Великих князів і вельмож Литовських з українських музеїв»
Презентація каталогу виставки «Портрети Великих князів і вельмож Литовських з українських музеїв»

Презентація каталогу виставки «Портрети Великих князів і вельмож Литовських з українських музеїв»

27 листопада 2012, 17:58

Названа виставка експонувалася з 4 липня по 28 жовтня 2012 р. у м. Вільнюсі, Литовська Республіка. З 5 по 31 грудня 2012 р. портрети виставки з двох музеїв (Львівський історичний музей та Волинський краєзнавчий музей) будуть експонуватися у відділі ЛІМ Музей «Палаццо Бандінеллі» за адресою пл. Ринок, 2.

Фотографії з презентації можна переглянути у ФОТОГАЛЕРЕЇ.

Каталог виставки «Портрети Великих князів і вельмож Литовських з українських Музеїв» виданий організаторами виставки — Національним музеєм  «Палац Великих князів Литовських» (директор — Відас Долінскас) і Музеєм мистецтв Литви (директор — Ромуальдас Будріс).

У зверненнях Міністра культури Литовської Республіки Арунаса Гялунаса та Міністра культури України Михайла Кулиняка, розміщених в одноіменному каталозі, підкреслено, що ця виставка стала найяскравішим підтвердженням успішного розвитку культурних зв'язків двох народів і свідчить про спільність культурної спадщини та історії Литви й України, про ланки непроминаючої історичної пам'яті, невичерпної традиції державницьких і мистецьких зв'язків.

Учасниками цього проекту, крім Литовської сторони, були українські музеї: Львівський історичний музей, Львівська національна галерея мистецтв, Волинський краєзнавчий музей, які передали на тимчасове експонування в Музей мистецтв Литви 20 жіночих, 62 чоловічих і 4 дитячі портрети зі своїх колекцій. Більшість з переданих портретів зберігались у фондосховищах музеїв, лише частина з них була опублікована.

Вперше в історії культурних зв'язків двох народів каталог виданий трьома мовами: литовською, українською та англійською на високому поліграфічному рівні. У виданому каталозі поіменно перераховані всі ті, хто доклався до здійснення цього міжнародного виставкового проекту.

В часі відкриття виставки у місті Вільнюсі говорилось про важливість праці литовських реставраторів, які відновили та реставрували частину портретів, що представлені на виставці, а також «одягнули» їх в стилізовані рами. Без їхньої, по-справжньому умілої, віртуозної праці важко було б уявити цю виставку в повній красі.

Львівський історичний музей запрошує відвідати виставку повернутих з Вільнюса портретів і переконатись у тому, що наші партнери з Литви вміють шанувати спільну культурну спадщину двох народів.

Координатор виставки — Рудько Т. Г.

Презентація відбудеться 5 грудня 2012 р. о 15.00 годині.
Теми:  виставка, Вільнюс, Литва, Палаццо Бандінеллі