• Головна
  • Новини
  • Підсумки стажування сучасних методів консервації паперу в Варшавській Національній бібліотеці
Підсумки стажування сучасних методів консервації паперу в Варшавській Національній бібліотеці

Підсумки стажування сучасних методів консервації паперу в Варшавській Національній бібліотеці

02 жовтня 2012, 08:23

2 жовтня 2012 року о 16:00 проходитиме обговорення підсумків стажування У.Романів "Сучасні методи консервації паперу" у Варшавській Національній бібліотеці (конференц-залі Музею, пл. Ринок, 6).

ДОВІДКА

Романів Уляна Степанівна, Львівський історичний музей, відділ Визвольної боротьби України, художник-реставратор

Працівник Львівського історичного музею відділу Визвольних змагань України Романів Уляна, за посадою художник-реставратор, була учасником піврічної стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща "GAUDE POLONIA". Темою та одночасно метою пройденої програми було «Ознайомлення і поглиблене вивчення класичних і нововведених методів консервації паперу, історичних документів. Практичне освоєння». Втілення програми відбувалось з лютого по місяць липень 2012 року в Національній бібліотеці Варшави (Biblioteka Narodowa). Під час стажування, яке проводилось провідними спеціалістами даної галузі, отримала змогу ознайомитись і практично освоїти процеси сучасної консервації паперу, працюючи в таких відділеннях бібліотеки, як Відділ консервації бібліотечних фондів, Відділ масової консервації бібліотечних фондів, Відділ-Лабораторія консервації бібліотечних фондів.

Підведення підсумків стажування включає ознайомлення з особливостями методики, обладнання та матеріалів застосованих польськими колегами в консервації паперу. Розглянуто здобуті знання та навики, застосовані при консервації стародруків, рукописів, графік та документів ХХ століття. Деякі з реставраційних матеріалів будуть представлені під час обговорення, яке також супроводжуватиметься фотоматеріалом.

Національна бібліотека м. Варшава Обладнання відділу масової консервації Доповнення втрат паперу за допомогою машини для його виготовлення