• Головна
  • Новини
  • Літературно-мистецький захід «Петро Карманський та Василь Пачовський – яскраві представники української літературної групи початку ХХ ст. «Молода Муза», поети, громадські і політичні діячі»
Літературно-мистецький захід «Петро Карманський та Василь Пачовський – яскраві представники української літературної групи початку ХХ ст. «Молода Муза», поети, громадські і політичні діячі»

Літературно-мистецький захід «Петро Карманський та Василь Пачовський – яскраві представники української літературної групи початку ХХ ст. «Молода Муза», поети, громадські і політичні діячі»

14 травня 2018, 13:17

12 травня у музеї "Літературний Львів І пол. ХХ ст" відбулась непересічна культурна подія - літературно-мистецький захід «Петро Карманський та Василь Пачовський – яскраві представники української літературної групи початку ХХ ст. «Молода Муза», поети, громадські і політичні діячі »,присвячений вшануванню 140-ї річниці від дня народження П.Карманського (1878 – 1956), Василя Пачовського (1878 – 1942) та 100-річчя утворення ЗУНР. 

Захід розпочався виступом акторів Мобільного театру пісні "Левеня" СЗШ № 50 м. Львова (керівник О.Железник) з інсценізацією " Таємниці літературної квест-кімнати" за мотивами поезій В.Пачовського та П.Карманського;

надзвичайно цікавими були виступи п.Стефанії Павлишин - професора, музикознавця, члена Правління Національної Спілки композиторів України, дійсного члена НТШ, з розповіддю про солоспіви С.Людкевича на слова В.Пачовського;

п.Зоряни Васюник - голови громадської організації «Роде наш красний», про драматургію В.Пачовського, як підтвердження патріотизму поета;

У неформальній обстановці літературної вітальні спогадами про митців та досі невідомими історичними фактами з їхнього життя ділилися члени родини П. Карманського (п. В.Карманська), В. Пачовського ( п.Галина Пачовська, п.Мирослава Ангеленюк, п.МаріяТрильовська-Шухевич).

Вшанувати пам’ять письменників- патріотів до музею завітали також п.Марія та п.Андрій Содомори, п.Василь Терех (онук генерала Мирона Тарнавського), п.Мар’яна Челецька, доцент кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ ім. І.Франка; п. Надія Стрем (Заячківська), доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки факультету педагогічної освіти ЛНУ ім.І.Франка; поетеса Ліліана Коханівська.

Приємне спілкування з представниками славних галицьких родин, непересічними особистостями Львова та України організували, підготували та провели невтомні ентузіастки - стильні та креативні господині літературної вітальні (наукові співробітники музею) п. І. Федорова та п. О. Журавльова.

Величезна подяка співробітнику Львівського історичного музею п. Роману Гериновичу за фаховий та надзвичайно атмосферний фоторепортаж заходу.

Неповторне спілкування з інтелігентними, освіченими львівськими науковцями, обговорення спільних творчих проектів із сучасними поетами - як на мене, суботній відпочинок вдався!

(автор - Ольга Железник)

https://www.facebook.com/groups/111426755547336/permalink/1810799065610088/