Виставка "АТО. Неоголошена війна Україні" - ЗАВЕРШЕНА

Виставка "АТО. Неоголошена війна Україні" - ЗАВЕРШЕНА

05 червня 2016, 19:56

Виставка під такою назвою відкрилася 21 квітня у виставковому залі Львівського історичного музею (пл. Ринок, 6. перший поверх). Виставка, створена Львівським історичним музеєм спільно з Воєнно-історичним музеєм 58-го будинку офіцерів, присвячена трагічній і болючій сторінці сьогодення — російсько-українській війні на сході України. Хронологічно вона охоплює період з дати проголошення початку антитерористичної операції на сході України — 15 квітня 2014 р., до нинішніх днів. На виставці експонується близько 70 пам’яток з фондів Воєнно-історичного музею (ВІМ), 40 предметів з Львівського історичного музею (ЛІМ), біля 20 речей передано учасниками АТО.

Прослідкувати хід проведення військових операцій під час АТО дозволяють представлені на виставці топографічні карти та схеми: визволення Слов’янська, героїчна оборона Луганського та Донецького аеропортів, бої на Дебальцівському плацдармі.

Більше фото у ФОТОГАЛЕРЕЇ.

На виставці показано зразки українських військових одностроїв та військового спорядження: форма військовослужбовця піхоти ЗС України 2014 року, снайпера 2015 року, розвідника 2015 року, сапера 2016 року, одяг бійця і медика батальйону «Айдар», взірці зброї, озброєння та боєприпасів, які використовують Збройні сили України у зоні АТО: 82-мм міномет, 30-мм автоматичний гранатомет «Полум’я», 7,62-мм кулемет ПК, 7,62-мм снайперська гвинтівка СВД, ручні протитанкові гранатомети РПГ-18 «Муха», РПГ-22 «Нетто», РПГ-26 «Аглень», мінометні, протипіхотні, протитанкові міни, саморобні вибухові пристрої, а також безпілотний літальний апарат, зібраний львівськими волонтерами, який використовували у зоні АТО.

До уваги відвідувачів — державні та відомчі бойові нагороди учасників АТО, шеврони військових підрозділів. Світлини та ексклюзивні експонати розповідають про діяльність на фронті медиків: медична сумка зі спорядженням медичної роти 80 окремої аеромобільної бригади, комплект хірургічних інструментів, ноші для евакуації поранених, індивідуальні аптечки.

Особисті речі військового капелана отця Михайла Білецького, духовна література, яка вручалася нашим бійцям, уцілілі від вибуху ікони, показують душпастирську роботу священиків у зоні АТО.

Символічним експонатом виставки є портрет Тараса Шевченка, знайдений українськими військовими у бібліотеці села Світличне (Луганська обл.) і переданий через волонтерів до Львівського історичного музею. Він був порізаний сепаратистами на куски, вирізані окремі частини зображення. Після проведеної реставрації фахівцями філії Національного реставраційного центрі України у Львові портрет представлений для огляду.

Участь у відкритті виставки взяли працівники музеїв, воїни АТО, волонтери, священики, науковці, журналісти, громадські активісти, студенти.

Автори виставки:

директор Воєнно-історичного музею Паліса Сергій Омелянович

головний зберігач ЛІМ Хавалко Світлана Зеновіївна

старший науковий співробітник ЛІМ Рак Тарас Олегович
Теми:  виставка, АТО