• Головна
  • Новини
  • Відкриття виставки "Героїчні сторінки боротьби під час Січневого Повстання 1863 р."
Відкриття виставки "Героїчні сторінки боротьби під час Січневого Повстання 1863 р."

Відкриття виставки "Героїчні сторінки боротьби під час Січневого Повстання 1863 р."

29 жовтня 2015, 16:51

Відкриття
30 жовтня 2015 року о 15 год.
Львівський історичний музей:
пл. Ринок, 6 ,
виставкова зала, 1-й  поверх

Прес-реліз виставки 

Героїчні сторінки боротьби під час Січневого Повстання 1863 р.
(спільна виставка Львівського історичного музею та Шяуляйського музею «Аушрос») 

Січневе повстання 1863 року — національно-визвольне повстання, що охопило Королівство Польське, Литву, частково Білорусь, Правобережну Україну.

Мета спільної виставки — за допомогою музейних артефактів дати належну оцінку наслідків Січневого Повстання 1863 року, актуалізувати значимість спільної боротьби поляків, литовців, білорусів, українців за незалежність від Російської Імперії.

ОНОВЛЕНО: Фотогалерея виставки

Спільна виставка складається з двох експозицій: оригінальних предметів на тему Січневого Повстання 1863 р. з фондів Львівського історичного музею і мобільної виставки Музею «Аушрос» (м. Шяуляй, Литва) «Повстання 1863 р.: обличчя, імена, історії», яка була створена до 150 річниці повстання.

«Львівський історичний музей є хранителем однієї з найбільших в Україні колекцій пам’яток, пов’язаних із Січневим Повстанням 1863 року. На виставці представлено різні предмети, які відображають мужню боротьбу повстанців, їх життя на засланні у Сибіру. Музейними засобами розкривається об’ємна картина відчайдушного спротиву повстанців. До уваги відвідувачів представлені надзвичайно цікаві пам’ятки, зокрема, архівні документи, нагороди, живописні полотна, прапори, зброя, ладівниця-мініатюра, в якій повстанці зберігали отруту», — повідомив директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський.

«Колекція Шяуляйського музею “Аушрос” на тему Повстання – одна з найкращих у Литві. З метою вшанування 150 річниці Повстання наш Музей згуртував музеї Польщі та Білорусі до організації спільної виставки, видання альбому. На заклик відповіли 24 музеї з трьох країн. На підставі пам’яток цих музеїв була підготовлена виставка, частину якої ми представили у Львівському історичному музеї. Виставка підкреслює, поруч з польським, внесок литовського та інших народів у спільну боротьбу», — зазначила заступник директора Шяуляйського музею «Аушрос» Віргінія Шюкщєне.

«Сьогодні Україна як ніколи відчуває дружню руку підтримки з боку Литви та Польщі, корені якої — у спільній історії трьох братніх народів, що пліч-о-пліч відстоювали свободу понад 150 років тому. Отож звернення до Повстання 1863 року є актуальним і відповідає вимогам сьогодення з новими викликами та загрозами. Адже збереження й актуалізація історичної пам’яті є запорукою недопущення трагічних помилок у майбутньому», — резюмувала керівник проекту в Україні, відповідальний секретар Генерального почесного консульства Литовської Республіки у Львові,  директор Публічної організації  "Східноєвропейське співробітництво" Беатріче Белявців.

Організатори події: Львівський історичний музей, Генеральне почесне консульство Литовської Республіки у Львові за фінансової підтримки Ради культури Литви та Міністерства культури Литовської Республіки.

Інформація для контактів:

Оксана Дмитерко, секретар консульства,
тел.  +380 32 2988935
моб. +380 67 3408381
ел. пошта : consul.lt@gng.com.ua


Світлана Олексенко, зав. Відділу
науково-освітньої, виставкової роботи
та реклами ЛІМу
тел.  +380 32 2357886
ел. пошта : lim_kancelaria@ukr.net, lim_reklama@ukr.net
Теми:  виставка. відкриття