«Вишнева віхола» Йосипа Марухняка

13 липня 2015, 08:51

У Львівському історичному музеї - виставка фоторобіт відомого фотомитця, журналіста Йосипа Марухняка «Вишнева віхола».

Ця виставка суттєво відрізняється від попередніх, адже вона більш філософська, поетична, трохи розхристана й цілковито довільна. На фотороботах – краєвиди, етюди, якісь незвичні миттєвості, абстрактні речі, портрети людей, й усі ці роботи важко поєднуються в якесь єдине ціле, але…

«На цю виставку надихнув мене поет Богдан-Ігор Антонич – каже Йосип Марухняк. -  Його поезія уже багато років спонукає мене дивитися на світ не просто, а трохи по-філософськи, бо в ньому я знаходжу своєрідне образне мислення, яке є емоційним, пов’язаним з порухом живої природи . У поезії Антонича є свідома стихія людського буття, міфологічна фольклористичність, пов’язана з людиною і з природою… Пізнаючи Антонича, бачиш велике серце художника і його служіння народу. Звичайно, цей поет є дуже непростий, мені здається, один з найкращих в Україні, який наштовхує на роздуми, спонукає до добра. Поєднання його поетичних рядків і моїх фотографічних картинок створюють певну нову емоційність, одне одного доповнюють».

Фотохудожник назвав свою виставку «Вишневою віхолою», бо на це надихнув вірш Антонича «Вишні», де поет пише, що «був хрущем і жив  колись на вишнях»

Вишні

Антонич був хрущем
і жив колись на вишнях,
на вишнях тих,
що їх оспівував Шевченко.
Моя країно зоряна, біблійна й пишна,
квітчаста батьківщино вишні й соловейка!
Де вечори з євангелії, де світанки,
де небо сонцем привалило білі села,
цвітуть натхненні вишні
кучеряво й п’янко,
як за Шевченка,
знову поять пісню хмелем.

16 квітня 1935

«Вишні» - це класичний твір поета, і вся його творчість, його образне, влучне слово  надихає на зображальні образи, на фотографічно-картинне їх відображення, яке поєднане з фантазією слова, домисленням нового образу, нового світобачення, -  вважає фотохудожник.

«Вишнева віхола» -  це вже третя фотовиставка, яку Йосип Марухняк підготував цього року. 

Довідка про автора. 

Йосип Марухняк - Член Національної спілки фотохудожників України – НСФУ, художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член Національної спілки журналістів України, член СОФУ (Світове об’єднання фотографів - українців), учасник та призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок.
E-mail: Josypmar@ukr.net