Літературний Львів І пол. ХХ ст.

Музей зачинено у зв'язку з перебудовою експозиції

Експозиція Музею „Літературний Львів І пол. ХХ ст.“ була відкрита восени 1992 року. Вона розмістилася у п’ятикімнатній квартирі житлового будинку по вул. Героїв Майдану, 18. (збудований у 1937-1939 рр. за проектом Зигмунта Шпербера). Завдання музею - показати літературний Львів поч. ХХ ст. в суперечливості політичних подій, соціальних конфліктів на тлі яких боролася, розвивалася література краю. На площі біля 100 кв. м. музейними засобами відображене культурне і літературне життя міста кінця ХІХ - І пол. XX ст. Інтер’єри кімнат відтворюють львівське помешкання І пол. ХХ ст.

 

Експозиція прокладає духовний місток із минулого у наше сьогодення. В музеї представлені оригінальні меблі, гравюри, фотографії, живопис, поштівки, афіші тогочасного Львова. Основу склали фонди Львівського історичного музею. Невелика площа продиктувала камерність музею. Чисельність груп відвідувачів обмежуються 15-ма особами. В звичайній квартирі музейними засобами відображено літературне і культурне життя нашого міста в І пол. XX ст. і одночасно збережено ауру житла. Інтер’єри кімнат створюють ілюзію присутності, відчуття тогочасності, дихають „домашністю“ приміщень, відтворюють тло і дух епохи, якій присвячено музей. Український модерн, "молодомузівці", поезія січових стрільців, взаємовплив митців Галичини та Наддніпрянщини, творчість заборонених та репресованих поетів і письменників, славетні українські імена в еміграції - ось далеко не повний перелік тем, які представлені в експозиції музею. Експозиція не претендує на повне висвітлення літературного процесу, висвітлює лише його окремі фрагменти, історії ряду особистостей.

Музей діє ще й як своєрідний мистецький салон, є місцем зустрічі творчої молоді та інтелігенції, осередком національно-культурного виховання молоді на кращих традиціях української культури.

Експозиція відкрита з 10.00 до 17.00 
Каса працює до 16.30
Вихідний день середа

Вхідні квитки:
- для дорослих — 30 грн;
- для учнів, студентів та пенсіонерів — 10 грн;
- сімейний квиток — 110 грн (2 дорослих, 2 дітей)
Екскурсійне обслуговування — 100 грн. (до 20 осіб)

Контакти:
Музей “Літературний Львів І пол. ХХ ст.” 
вул. Героїв Майдану, 18.
Зав. сектору 
Тел. +380 32 238 62 07
Email: zuzxix-xxct@ukr.netfor.olgin@gmail.com