Палаццо Бандінеллі

Музей „Палаццо Бандінеллі“
(пл. Ринок, 2)

 Музей „Палаццо Бандінеллі“ — відділ Львівського історичного музею — розміщений в одному з найстаріших будинків (кінець XVI ст.) історичного центру Львова.

На початку XVII ст. кам’яниця належала флорентійському купцю Роберто Бандінеллі, який у 1629 р. відкрив тут першу у Львові пошту. Саме родині Бандінеллі палаццо завдячує своєю назвою.

Будинок є найкращим зразком житлової архітектури на східному боці пл. Ринок. Будинок має три поверхи та типовий для забудови на Ринку головний фасад із трьома вікнами. Бічний фасад виходить на вул. Ставропігійську.

Упродовж XVIII—XIX ст. власниками кам’яниці були місцеві вірмени, австрійці, поляки, які належали до заможного львівського середовища.

На початку XVIII ст. було здійснено ґрунтовну реставрацію кам’яниці, про що свідчать написи на дерев’яних елементах конструкції в інтер’єрі.

Після багатолітньої реставрації кінця XX — початку XXI ст., у 2005 р. в залах палаццо відкрито експозицію Львівського історичного музею. Вона займає другий та третій поверхи. В основі музейної концепції — відтворення житлових інтер’єрів кам’яниці XVII—XVIII ст. за їх функціональним призначенням: із зали для урочистих прийомів відвідувачі потрапляють до вітальні, галереї парадного портрета, кабінету, їдальні. Унікальним є інтер’єр кухні, де зібрано зразки старовинного металевого посуду. У розкішних залах палацу — зразки меблів, порцелянового та фаянсового посуду, вироби зі скла, килими-шпалери, предмети побуту. Окрасою є вишукані меблі ручної роботи XVII—XVIII ст., ткані шпалери, виготовлені на замовлення короля Франції Людовіка XVI, колекція столового срібла, порцелянові вироби з Китаю та Японії тощо. У центрі уваги — живописні полотна, що демонструють високий художній та естетичний рівень митців різних країн Європи.

Експозиція відкрита з 10.00 до 17.30 

Каса працює до 16.30

Вихідний день  середа

Вхідні квитки:

- для дорослих — 50 грн;

- для учнів, студентів та пенсіонерів — 30 грн;

- сімейний квиток — 110 грн. (2 дорослих, 2 дітей)

Екскурсійне обслуговування — 100 грн. (до 20 осіб)

 

Контакти:

Музей „Палаццо Бандінеллі“

(пл. Ринок, 2)

Зав. відділу — Сергій Богданов

тел.: (032)297 53 67, +380 97 300 95 54

e-mail: palazzo.bandinelli1589@gmail.com