• Головна
  • Події
  • Виставка "Традиційні строї регіонів Західної України"
Виставка "Традиційні строї регіонів Західної України"

Виставка "Традиційні строї регіонів Західної України"

01 червня 2012, 10:36

1 червня 2012 року у приміщенні Львівського історичного музею в експозиції «Сторінки історії української еміграції» відкрилась виставка «Традиційні строї регіонів Західної України».

Мета виставки показати народні строї різних етнічних груп Західної України, в яких наші співвітчизники, залишаючи свої споконвічні землі, вирушали у далеку заокеанську подорож під час першої хвилі еміграції (кінець Х1Х — початок ХХ століть). У цей час з теренів Західної України виїхало більше півмільйона українців, здебільшого селян.

Пропоновані для огляду комплекси народного вбрання за територією проживання співпадають з історико-етнографічними регіонами в сучасних межах Західної України: Покуття, Поділля, Бойківщина, Опілля, Лемківщина, Волинь (Сокальщина), Буковина, Закарпаття, Гуцульщина, Полісся, Волинь (північний регіон).

Привабливість колекції у тому, що вона відтворює характерні особливості етнічних груп згаданих регіонів. Зокрема, крій і пошиття одягу, різноманітні види оздоблення (вишивка, аплікація), використання кольорової гами, розмаїття орнаментального малюнку тощо. Все це засвідчує високу майстерність народних митців та вміння використовувати різноманітні можливості відповідно до конкретних практичних та естетичних потреб традиційного вбрання

Увагу митців зажди привертала художня своєрідність, розмаїття барв та видів оздоблення народних строїв. Отож, як доповнення до виставки, пропонуються репродукції творів українських художників європейського та американського континентів, де використані елементи українського народного одягу.

Виставка відкрита щодня, крім середи з 10:00 до 17:30 год. за адресою пл. Ринок, 4, ІІ поверх.
Теми:  виставка, пл. Ринок 4