• Головна
  • Події
  • Запрошуємо на Міжнародну науково-практичну конференцію „Музей — платформа суспільного діалогу“
Запрошуємо на Міжнародну науково-практичну конференцію „Музей — платформа суспільного діалогу“

Запрошуємо на Міжнародну науково-практичну конференцію „Музей — платформа суспільного діалогу“

18 жовтня 2019, 20:53

П р о г р а м а

Міжнародної науково-практичної конференції

 

„Музей — платформа суспільного діалогу“

Львів, 24 жовтня 2019 року

 Відділ КЗ ЛОР «Львівський історичний музей»

 «Музей визвольної боротьби України»

 (вул. Лисенка, 23 а, конференц-зал)

9.00-9.30

Реєстрація учасників

 

9.30-9.40

Роман Чмелик

Директор КЗ ЛОР «Львівський історичний музей», доктор історичних наук

Вітальне слово

 

9.40-9.55

Іван Собко

Заступник Голови Львівської обласної державної адміністрації

Вітальне слово

 

10.00-10.30

Мілена Чорна

Провідний аналітик Українського культурного фонду

Грантові програми Українського культурного фонду: можливості для музеїв

 

Секція

«Колекції та пам’ятки»

Модератор: Оксана Куценяк — завідувачка Відділу історії України Львівського історичного музею

 

10.40-10.55

Наталія Булик

Кандидат історичних наук, завідувачка Відділу археології Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України

Археологічні колекції у музеях міжвоєнного Львова: практики систематизації, реставрації, репрезентації

 

11.00-11.15

Оксана Куценяк

Завідувачка Відділу історії України Львівського історичного музею

Досліди Олега Кандиби на Галицькому Поділлі в 1928 та 1929 роках — альтернатива новим дослідженням

 

11.20-11.35

Святослав Терський

Професор, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Відділу історії України  Львівського історичного музею

Оксана Куценяк

Завідувачка Відділу історії України Львівського історичного музею

Микола Майорчак

Старший науковий співробітник Відділу історії України Львівського історичного музею

Назар Демський

Директор історико-краєзнавчого музею с. Словіта та навколишніх сіл

Дослідження археологічних пам’яток північно-західних відрогів Гологір (попереднє повідомлення про результати польового сезону 2019 року)

 

 

 

11.40-12.00

Брейк-кава

 

12.00-12.15

Олена Шевченко

Завідувачка сектору “Декоративно-ужиткове мистецтво”науково-дослідного відділу збереження фондів,

Національний музей історії України(Київ, Україна)

Колекція зброї та предметів з дорогоцінних металів Національного музею історії України: історія формування

 

12.20-12.35

Марина Гриценко                        

Старший науковий співробітник Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана

Образ козака в  українському образотворчому мистецтві ХVII—ХХІ століть (на матеріалі колекції Чернігівського обласного художнього музею)

 

12.40-12.55

Оксана Козинкевич

Завідувачка відділом «Музей європейського мистецтва ХІV– ХVІІІ ст.» Львівської Національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького.

Бартоломео Манфреді «Св.Себастьян»: нововідкритий шедевр у збірці Львівської Національної галереї мистецтв імені Б. Возницького

 

13.00—14.00

 Перерва

 

14.00-14.15

Cвітлана Стець

Старший науковий співробітник відділу «Музей європейського мистецтва ХІХ-ХХІ ст. Львівської Національної галереї мистецтв імені Б. Возницького

Атрибуції та уточнення до творів угорської тематики в збірці Львівської Національної галереї мистецтв імені Б. Возницького

 

 

14.20-14.35

Олена Кіс-Федорук

Старший науковий співробітник Львівської Національної галереї мистецтв імені Б. Возницького

Колекція творів Павла Ковжуна у Львівській Національній галереї мистецтв

 

 

14.40-14.55

Оксана Корнутко-Гринів

Старший науковий співробітник Відділу графіки Національниого музею у Львові імені Андрея Шептицького

Образ Богородиці в ескізах Святослава Гординського до проектів монументальних розписів (за матеріалами колекції графіки художника у збірці Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького)

 

 

15.00-15.15

Олексій Петрунін

Старший науковий співробітник Відділу «Палаццо Бандінеллі» Львівського історичного музею

Керамічна пластика Львова ІІ половини ХХ століття: традиції та новації

 

15.20-15.35

Катерина Романова

Кандидат історичних наук, завідувачка Відділу науково-дослідної та фондової роботи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності

З барикад до музею: проблеми комплектування фондової збірки Національного музею Революції Гідності

 

 

15.40-16.00

Брейк кава

 

16.00-16.15

Наталія Бойко

Виконуюча обов’язки директора Бережанського краєзнавчого музею

Шляхи формування та каталогізації музейних колекцій, на прикладі особового фонду Ореста Гижі у Бережанському краєзнавчому музеї

 

16.20-16.35

Наталія Ревега

Старший науковий співробітник науково-дослідного відділу історичного краєзнавства Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»

Формування колекції документів із с. Комарівки Переяслав-Хмельницького району Київської області у фондовому зібранні Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»

 

16.40-16.55

Люба Коваль

Старший науковий співробітник Відділу «Музей визвольної боротьби України»  Львівського історичного музею

Документи українського підпілля періоду ІІ світової війни у фондовій збірці ЛІМ «Пам’ятки Визвольних Змагань»

 

17.00-17.15

Віктор Ревега

Завідувач сектору обліку музейних цінностей відділу науково-фондової роботи Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»

Філателістична колекція поштових марок С.Л.Житніцького у фондовій колекції Національного

історико-етнографічного заповідника «Переяслав»

 

 

Секція
„Історія музейних інституцій“

 

Модератор: Олена Роман — заступник директора  Львівського історичного музею з наукової роботи

10.40-10.55

  Joanna Błoch/ Йоанна Блох

Ад’юнкт у Відділі мистецтв Музею князів Любомирських Національного закладу ім. Оссолінських у Вроцлаві

Adiunkt w Dziale Sztuki Muzeum Książąt Lubomirskich Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu

«Powrót Porwanej Europy» – powojenne «wędrówki» dzieł

«Повернення викраденої Європи» — повоєнні «мандрівки» пам’яток

 

11.00-11.15                               

Марія Фролова

Завідувачка науково-освітнього відділу Хмельницького обласного художнього музею

Петро Гончар: безперервність традиції

 

11.20-11.35

Леся Онишко

Вчений секретар  Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності

Музей Революції Гідності: від ідеї до реалізації

 

11.40-12.00

Брейк-кава

 

12.00-12.15

Данута Білавич

Завідувачка  наукового відділу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

Меморіальні музеї України: до проблеми дефініції

 

 

12.20-12.35

Микола Проців

Заступник директора з наукової роботи Бережанського краєзнавчого музею

Бережанський краєзнавчий музей — центр громади. Досвід, проблеми, перспективи

 

 

12.40-12.55

Надія Бабій

Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного

університету імені Василя Стефаника

Івано-Франківськ — місто-музей і місто музеїв. Пошук актуальних експозицій

 

13.00—14.00

Перерва

 

14.00- 14.15

Яким Горак

Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри теорії музики Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка

Заходи Музичного товариства імені Миколи Лисенка в 20 – 30 роках ХХ століття  щодо збору рукописної спадщини та вшанування пам’яті українських композиторів

 

14.20-14.35

Анна Яненко

 Провідний науковий  співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Сюжети з історії музейного життя міжвоєнного Києва: інституціональні метаморфози та терені Києво-Печерської Лаври

 

 

14.40-14.55

Лілія Зубко

Науковий співробітник відділу «Музей європейського мистецтва ХІV – ХVІІІ ст.» Львівської Національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького

Зниклі твори мистецтва зі збірки Львівської Національної галереї мистецтв (Львівської галереї мистецтв) під час ІІ світової війни

 

 

15.00-15.15

Наталія Пугач

Старший науковий співробітник Історичного музею Кам’янського державного історико-культурного заповідника

Наукова та творча діяльність Бондаренко Лариси Олександрівни, заступника директора з наукової роботи Кам’янського державного історико-культурного заповідника

 

15.20-15.35

Люся Перейма

 Завідувачка науково-методичного відділу Львівського історичного музею

До історії діяльності музеїв лемківської культури на Львівщині

 

15.40-16.00

Брейк кава

 

 Дискусії

Секція

«Музей і суспільство»

Модератори: Андрій Музика — завідувач Відділу «Музей історії Львова» ЛІМу;

        Тарас Процак — завідувач Відділу «Музей-Арсенал»

 

10.40-10.55

Галина Друзюк

Старший викладач кафедри реставрації творів мистецтва Львівської Національної академії мистецтв

Реставрація творів мистецтва з колекції Львівського історичного музею у 2009—2019 роках студентами Львівської Національної академії мистецтв

 

11.00-11.15

Роксоляна Пасічник

Старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

Музейні видання та їхня роль у популяризації діяльності музею

 

11.20-11.35

Марта-Марія Костів

Провідний фахівець Відділу «Освітньо-інформаційний центр» Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій Національного банку України (Музей грошей Національного банку України)

Музеї грошей та центробанків світу: інноваційні способи комунікації та стратегія формування бренда

 

11.40-12.00

Брейк-кава

 

12.00-12.15

Лариса Карчина

Завідувачка Відділу навчально-виховної роботи, керівник секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді»

Практика і дослід впровадження інноваційних засобів навчання музейної педагогіки в діяльності Київської МАН

 

12.20-12.35

Тарас Процак

Завідувач Відділу «Музей-Арсенал» Львівського історичного музею

Інклюзивна робота в музеях України: труднощі та перспективи

 

12.40-12.55

Юлія Стаднік

Науковий співробітник КЗ «Харківський історичний музей імені М.Ф.Сумцова»

Комунікаційна стратегія сучасного музею

 

13.00—14.00

 Перерва

 

14.00-14.15

Вікторія Порохняк

Лектор-екскурсовод Бережанського краєзнавчого музею

Бережанський краєзнавчий музей у соціальній мережі Facebook

 

14.20-14.35

Світлана Демченко

Старший науковий співробітник Чернігівського обласного художнього музею імені

Григорія Галагана

Елементи театралізації музейних екскурсій

 

14.40-14.55

Юлія Душка

Науковий співробітник Відділу «Музей європейського мистецтва ХІV – ХVІІІ ст.» Львівської Національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького

Організація тимчасових виставок у музеях (на прикладі ЛНГМ ім. Б.Г.Возницького)

 

15.00-15.15

Ольга Перелигіна

Провідний науковий співробітник Львівського історичного музею

Роздуми над Книгою відгуків виставки «Пригоди з музейними раритетами»

 

15.20-15.35

Мар’яна Верхотурова

 Кандидат історичних наук, старший викладач кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Вшанування участі військовослужбовців в АТО (ООС) на прикладі експозиції Музею історії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

 

 

15.40-16.00

Брейк кава

 

Дискусії