Заходи, присвячені 80-річчю початку Другої світової війни

05.09.2019 #Захід

Сьогодні в Музеї історії України (пл. Ринок, 24, відділ Львівського історичного музею) відбулися заходи присвячені 80-річчю початку Другої світової війни.

Спочатку історики на круглому столі обговорили перепитії початку Другової світової, окреслили основну проблематику і наслідки цієї події для людства.

Пізніше, на 4 поверсі відбулося відкриття виставки "Львів. Вересень 1939 року“.

На виставці представлено близько 100 музейних пам’яток та предметів з приватних колекцій. Серед них — світлини, зброя, головні убори, предмети повсякденного побуту, спогади очевидців та інше. Виставку автори умовно розділили на два блоки: у першій залі представлено повсякденне життя львівських містян напередодні війни та боротьба окупаційних армій за контроль над містом, а в другій — період радянської окупації та її наслідки для львівської спільноти.

Автори свідомо не перенасичували виставку експонатами, намагалися за допомогою музейних пам’яток допомогти відвідувачам відчути атмосферу міста Лева у вересні 1939 року, провести паралелі між минулим та сучасним.

Участь у відкритті взяли: Роман Чмелик, директор Львівського історичного музею; Василь Лозинський, перший заступник голови Львівської ОДА; Андрій Білоус, перший заступник голови Львівської обласної ради; Василь Гладкий, зав.відділом департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА. Виставку представили автори концепції та куратори виставки: Тарас Рак і Оксана Куценяк - співробітники Львівського історичного музею.

Фото: Роман Геринович, Руслан Кошів

https://www.facebook.com/lviv.historical.museum/posts/2529066933796721