Виставку Львівського історичного музею "Плакати Першої світової війни" можна оглянути на платформі Google Arts & Culture

04.10.2021 #ОНЛАЙН-ВИСТАВКА

 
Нову виставку Львівського історичного музею "Плакати Першої світової війни" можна вже оглянути на платформі Google Arts & Culture. Вона презентує частину з близько 60-ти плакатів цієї історичної події, які зберігаються у фондах ЛІМ.
 
Виставка представляє плакати, надруковані в Німеччині у вигляді сатирично-карикатурних карт Європи, авторами яких були відомі європейські художники цього жанру (зокрема: Karl Lehmann-Dumont, J.H. Amschewitz, Linge), один плакат з сатиричною картою Європи, створений у Польщі, а також три плакати у стилі російського лубка, авторства відомих авангардистів з об'єднання "Сєгодняшній лубок" (В. Маяковський, К. Малєвіч).
 
Спільним для цих плакатів є сатирично-ґротескне трактування воєнних подій, коли сторони військових протистоянь висміювали противника, зображали його у викривленому, принизливо-карикатурному світлі (часто показуючи у вигляді диких і свійських звірів), та, водночас, вихваляли подвиги (уявні та реальні) власного війська, окремих його представників.
 
Попри невеликий об’єм виставка дає певне уявлення про стилі і жанри воєнного плакату Першої світової війни, є гарним матеріалом для ознайомлення з мистецтвом воєнного плакату.
 
Запрошуємо до перегляду!
 
Автор виставки: зав. відділу науково-освітньої роботи та промоції ЛІМ Руслан Кошів.