Виставка "Зброя двох Америк"

04.09.2020 #ВИСТАВКА

3 вересня у виставковій залі 3-го поверху Кам'яниці Корнякта (пл. Ринок, 6) відбулося відкриття виставки "Зброя двох Америк". Для огляду представлені зброя і військове спорядження ХІХ―ХХ століть Північної та Південної Америк з фондової збірки ЛІМ, зокрема, зброя корінних американських народів: лук племені пауні (Північна Америка), індіанські кам’яні сокири з Південної Америки, вогнепальна зброя колонізаторів ― рушниці, гвинтівки, пістолети, револьвери різних систем (Шарпса, Вінчестера, Сміта-Вессона та ін.), холодна зброя ― мачете, багнети. З небойових зразків викликає інтерес церемоніальний меч товариства Лицарів Колумба та сувенірний ніж, виготовлений з уламків американського літака. Експонується також зброя, розроблена або запатентована в США, (револьвери системи Кольта), а також зброя, яку виготовляли в Європі на експорт для держав Південної Америки (Аргентини, Чилі).

Виставка доповнена творами графіки на американську тематику та пам’ятками, які свідчать про «американський слід» в історії Львова і пов’язані з видатними постатями — Соломією Крушельницькою, Генриком Сенкевича та ін. Більшість запропонованих для огляду пам’яток Музей експонує вперше.
Виставку представляли: заступник директора Львівського історичного музею Олена Роман, начальник відділу мистецтв департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Василь Гладкий, співробітники ЛІМ, автори проекту: Тарас Рак, Лілія Бреннер, Андрій Прокіп.

Запрошуємо львів’ян і гостей міста відвідати цікаву виставку.

Фото: Руслан Кошів

https://www.facebook.com/lviv.historical.museum/posts/3384108451625894