Відкриття виставки "Модні століття" у ЛІМ

12.04.2023 #Виставка

З 12 квітня у відділі ЛІМ "Кам’яниця Корнякта" (пл. Ринок, 6, Королівські зали, II поверх) відкрита для огляду виставка „МОДНІ СТОЛІТТЯ”, яка створена на матеріалах із фондових збірок
Львівського історичного музею.
Географічно виставка охоплює переважно терени Галичини, насамперед Львів, у складі Речі Посполитої, а згодом Імперії Габсбургів, періоду XVIII—XIX століть.
На виставці представлено автентичні зразки жіночого і чоловічого вбрання та аксесуарів а також пам’ятки малярства і графіки, котрі допомагають зрозуміти у чому полягало мистецтво модно вдягатися у ті часи. Крім „модної публіки” відвідувачі матимуть змогу також познайомитися з тогочасними творцями одягу, зокрема, із, мабуть найвідомішим майстром кравецької справи у Львові Томашем Кульчицьким — засновником першого в нашому місті часопису присвяченого моді. На особливу увагу заслуговують предмети, що належали знаним особистостям та матеріали, пов’язані з господарями Королівської кам’яниці на пл. Ринок, 6.
Виставка „Модні століття” розгорнена у Королівських залах Кам’яниці Корнякта, що дозволяє після тривалої вимушеної перерви зробити ці унікальні інтер’єри знову доступними для відвідувачів Музею.
Слово на відкритті виставки мали: директор ЛІМ, д.і.н. Роман Чмелик, куратор проєкту, зав. відділу "Кам'яниця Корнякта" Мирослав Побережний, начальник відділу мистецтв Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Василь Гладкий.
Авторська група: Мирослав Побережний (куратор), Уляна Живиляк,
Христина Заваринська, Мар’яна Березка. Запрошуємо усіх на "модну" прогулянку до Львівського історичного музей на пл. Ринок, 6.
Працюємо щодня, з 10 до 17:30 год.
Пропонуємо переглянути відео про відкриття виставки