Відкриття "Чорної Кам’яниці"

15.11.2019 #Реставрація

Три роки наполегливої, самовідданої праці співробітників Львівського історичного музею, реставраторів, будівельників, архітекторів, археологів - і маємо "Чорну кам'яницю" у всій красі.

Прийшов час підбивати підсумки реалізації проекту "Реставрація Чорної кам'яниці на площі Ринок у Львові". 14 листопада усі причетні до відновлення перлини Львова, друзі музею зібралися у презентаційній залі кам'яниці на площі Ринок, 4.
Перед присутніми виступили: директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, заступник голови ЛОДА Іван Собко, директор Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини Мартін Першлер, заступник голови ЛМР Андрій Москаленко, архітектор-реставратор, викладач кафедри реставрації «Львівської Політехніки» Юрій Дубик, зав. кафедрою архітектури та реставрації НУ "Львівська політехніка" Микола Бевз, голова правління Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк, представниця Міністерства закордонних справ у Західному регіоні України Катерина Терек, керівник ПП "Володар-Маркет" Надія Мелета, зав. відділом ЛІМ Петро Слободян.

Виступаючі вказали на важливість реалізації грантового проекту для регіону і України, високо оцінили працю усіх причетних до реставрації Чорної кам'яниці, відзначили роль Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини, який профінансував проект у розмірі 275 тис. дол. США.
Опісля усі присутні змогли переглянути експозицію кам'яних пам'яток 13-20 ст. з фондів ЛІМ, яка в рамках проекту була облаштована у вестибюлі та в подвір'ї будинку.

Попереду ще створення експозиції Музею історії Львова, але Чорна кам'яниця уже чекає на відвідувачів - приходьте і насолоджуйтесь відновленою перлиною.
Фото: Роман Геринович, Руслан Кошів

https://www.facebook.com/lviv.historical.museum/posts/2670530189650394