презентація каталогу "Портрет"

24.05.2022 #Презентація

Сьогодні, 24 травня, в конференц-залі Кам'яниці Корнякта відбулася презентація каталогу "Портрет" - першого із серії ілюстрованих каталогів Львівського історичного музею. Каталог представляє одну з найбільших в Україні та надзвичайно репрезентативну колекцію (близько 1000 творів) портретного живопису з фондової збірки "Живопис" Львівського історичного музею - результат наполегливої дослідницької праці співробітників Музею.
До каталогу увійшли твори, які експонуються у залах Музею і є доступними для огляду, а також ті, які зберігаються у фондах Музею. Хронологічні межі пам’яток охоплюють період XVI — початок XX ст. Портрети виконані у різних техніках, зокрема в техніці олійного живопису та емалі. Каталог - двомовний (українська і англійська), багато ілюстрований, об'ємний (близько 500 стор.) створений, в першу чергу, як довідник портретного живопису в музейній збірці і буде важливим підґрунтям для подальшого вивчення колекції портрета ЛІМ. Видання адресоване музейним працівникам, дослідникам, студентам, краєзнавцям, всім, хто цікавиться вітчизняною і європейською історією та культурою.
Каталог презентували: директор Львівського історичного музею д.і.н. Роман Чмелик, завідувач відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України д.і.н. Володимир Александрович, головний зберігач Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького Ігор Хомин, генеральний директор Національного музею у Львові ім. А. Шептицького Ігор Кожан, завідувач відділу "Палаццо Бандінеллі", автор каталогу Сергій Богданов, начальник відділу департаменту з питань культури, національностей і релігій ЛОВА Василь Гладкий.
Без сумніву, видання серії каталогів послужить ґрунтовною платформою для подальших музейних досліджень і наукових дискусій, які призведуть до появи нового якісного історико-культурного продукту.
До створення цього грунтовного видання долучилися працівники ЛІМ: наукова редакторка Олена Роман, художня редакторка Христина Маліновська, технічна редакторка Тетяна Петрів, фотограф Роман Геринович, коректорка Уляна Яворська, перекладач: Андрій Познахівський.
Фото: Роман Геринович, Христина Гавран, Руслан Кошів.