Відділ "Літературний Львів"

Експозиція відділу Львівського історичного музею „Літературний Львів І пол. ХХ ст.“ відкрита восени 1992 року. Вона розмістилася у п’ятикімнатній квартирі житлового будинку по вул. Героїв Майдану, 18. (збудований у 1937-1939 рр. за проектом Зигмунта Шпербера). Завдання музею - показати літературний Львів поч. ХХ ст. в суперечливості політичних подій, соціальних конфліктів на тлі яких боролася, розвивалася література краю. На площі біля 100 кв. м. музейними засобами відображене культурне і літературне життя міста кінця ХІХ - І пол. XX ст. Інтер’єри кімнат відтворюють львівське помешкання І пол. ХХ ст.
   Експозиція прокладає духовний місток із минулого у наше сьогодення. В музеї представлені оригінальні меблі, гравюри, фотографії, живопис, поштівки, афіші тогочасного Львова. Основу склали фонди Львівського історичного музею. Невелика площа продиктувала камерність музею. Чисельність груп відвідувачів обмежуються 15-ма особами. В звичайній квартирі музейними засобами відображено літературне і культурне життя нашого міста в І пол. XX ст. і одночасно збережено ауру житла. Інтер’єри кімнат створюють ілюзію присутності, відчуття тогочасності, дихають „домашністю“ приміщень, відтворюють тло і дух епохи, якій присвячено музей. Український модерн, "молодомузивці", поезія січових стрільців, взаємовплив митців Галичини та Наддніпрянщини, творчість заборонених та репресованих поетів і письменників, славетні українські імена в еміграції - ось далеко не повний перелік тем, які представлені в експозиції музею. Експозиція не претендує на повне висвітлення літературного процесу, висвітлює лише його окремі фрагменти, історії ряду особистостей.
   Музей діє ще й як своєрідний мистецький салон, є місцем зустрічі творчої молоді та інтелігенції, осередком національно-культурниого виховання молоді на кращих традиціях української культури.