Промова на Четвертому Всеукраїнському Музейному фестивалі

Шановне керівництво обласної держадміністрації, голово журі, директоре музею, шановна музейна громада.

Кажуть, що величні події, знаменні факти в усіх галузях суспільного життя трапляються дуже рідко, переважно один раз на сто років.

Для нас, музейників, знаменна подія відбулася у середині ХІХ — першій половині ХХ ст. Народився, жив і творив на землях Подніпров’я великий українець, славетний патріот Дмитро Іванович Яворницький: археолог, етнограф, письменник, поет, перекладач, колекціонер, Академік. Він зібрав і опрацював величезну колекцію старожитностей, зокрема козацької доби.

Для нас надзвичайно важливо, що у другій половині ХХ — початку ХХІ ст. музейництво України прославляли два патріархи: Борис Возницький, довголітній директор Львівської галереї мистецтв, що майже два десятки років очолював український ІКОМ та Михайло Сікорський з Переяслав-Хмельницького, визнаний фахівець і збирач української козаччини, винятково скромні і надзвичайно працьовиті, справжні герої України.

Знаменно, що початок третього тисячоліття в історії українського музейництва відзначиться цікавим новаторським проектом, учасниками якого ми є з 2005 року. Йдеться про Всеукраїнський музейний фестиваль, який проходить цього року вчетверте на землі, по якій ходив великий Дмитро Яворницький, в Музеї, до становлення і розвитку якого він приклав багато зусиль, любові і серця.

Нині, в умовах світового інформаційного буму змінилися завдання та характер роботи музеїв.   Музеї модернізуються. Знаменним є те, що першими це відчули  науковці Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького музею, який очолює досвідчений, здібний лідер-організатор Надія Іванівна Капустіна. Впевнений, що наступний V-й музейний фестиваль носитиме вже статус міжнародного і започаткує справжню інтеграцію українських музеїв у світове музейництво.